Connect with us

Uue ajastu lapsed

Saade “Uue ajastu lapsed”

Avalikustatud

Orienteerumine infomaalimas võtab lastelt väga palju energiat, nad on tihti väsinud ja motivatsioon on olematu. Lapsevanemad on tihtipeale nõutud, mida ette võtta… Meie igapäev on infoga üle koormatud – seda on palju ning sageli vastandlikku. Kõik saavad ühisesse inforuumi lisada oma nägemuse ning tervikpilt saab väga kirju.  Selles orienteerumine on aega- ja energiat nõudev ning keeruline.

Lastele koolitus Start paneb suurt rõhku kahele valdkonnale – esiteks lapse energiapotentsiaali arendamisele ja energia oskuslikule kasutamisele ning teiseks meid ümbritseva inforuumi – ja me ei räägi siin internetist – teadlikule ja mitmekülgsele kasutamisele.

Harjutused aitavad lapsel õppida energiat kasutama, soovi järgi muutma, salvestama ja suunama. Nad õpivad vastavalt vajadusele looma enda jaoks keskkonda, mis aitab keskenduda või vastupidi tõstab füüsilist aktiivsust.

Teine oluline pool harjutusi aitavad õppida kuulama sisehäält ning arendavad ülitundlikku tajumist, et tunda ära enda jaoks see oluline ja õige. Ükskõik, mis valdkonnast me ka ei räägiks.

Usk oma intuitsiooni õigsusesse annab lapsele eneseusalduse, enesekindluse ning teadmise, et tema teab kõige paremini, mis on tema jaoks õige ja toimib. Ta õpib, et oma tõe leiab ta ainult enda seest.

Oskus märgata sisetunnet aitab tal tulevikus ära tunda prioriteedid; ära tunda OMA eesmärgid (mitte selle mis on ühiskonnas popp, sõprade seas popp, mis on vanemate täitmata unistused, mida nüüd suunatakse teda teostama); ära tunda ohuolukorrad.

Lapseeas on meil kõigil unistused. Sageli aga täiskasvanu või ühiskond ütleb, et selline asi ei ole võimalik ning paljud unistused jäävad täitmata. Kui laps võtab ellu kaasa teadmise, et meie võimetel ei ole piire (ka silmad kinni vaatamine ei ole ju võimalik –ajaleht ju ütles seda! Ent ometi lapsed siin kursusel seda suudavad) ja kõik sõltub meist ja meie usust oma unistusse, siis on neil loodud hea alus, et tulevikus elada oma unistuste elu, ning kujundada enda reaalsust.

Kursusel õpitu aitab parandada tähelepanu ning keskendumisvõimet. Harjutused tõstavad lapse võimet kontsentreeruda, keskenduda millelegi pikaajaliselt. Praeguses infoühiskonnas kogu aeg plingib „sulle tuli uus sõnum“ – sa avad uue ja uue postituse eelmist lõpuni vaatamata. Igapäevast infot on tohutult palju ning võime end sellest läbi närida või sellesse kasvõi hetkeks süüvida, lastel üha kahaneb. Koolituse harjutused õpetavad keskenduma ning seda, et süvenedes jõuad kõige vajalikuni. 

Koolituse ajakavadega saab tutvuda siit https://www.iika.ee/koolitused/lastekursus/

You cannot copy content of this page